Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Wydarzenia

Wyświetl z danego miesiąca:
Wszystkie wydarzenia:

Czym będziemy zajmować się w STYCZNIU?

Dodano: środa, 5 stycznia 2022 15:36

1. Poznamy zwyczaje związane z powitaniem Nowego Roku.

2. 18.01.2022 r. weźmiemy udział w karnawałowym balu.

3. Przygotujemy program i upominki dla Babci i Dziadka z okazji Ich Święta.

4. Nauczymy się, jak pomagać ptakom w przetrwaniu trudnego zimowego okresu.

5. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaprosimy do Nas kolejnych gości na lekturę nowych bajek.

Grudzień już za nami…

Dodano: sobota, 25 grudnia 2021 21:14
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…
 
Za nami kolejny miesiąc, w którym jak zwykle działo się wiele. Cały miesiąc skierowany był oczywiście ku przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wykonywania ozdób choinkowych, dekorowania sali, pieczenia pierniczków, warsztatów pt. „Krasnal pod choinkę”, przedstawień teatralnych „Prawdziwa historia Mikołaja” i „Opowieść Wigilijna”, wspólnych kolęd przy wigilijnym stole i oczywiście samego spotkania z tym oczekiwanym…Świętym Mikołajem.
 
To niewątpliwie był najbardziej wyjątkowy miesiąc w roku. 
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z minionego miesiąca w dziale FILMIKI
 

Świąteczne Życzenia Bożonarodzeniowe

Dodano: czwartek, 23 grudnia 2021 19:10

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy samych pięknych chwil  wypełnionych radością i miłością najbliższych.
Niech zapach choinki, smak wigilijnych potraw i rozmowy przy stole
dadzą wytchnienie i poczucie bezpieczeństwa, a nowy 2022 rok przyniesie optymizm, stabilizację oraz powodzenie
we wszystkich przedsięwzięciach.

Zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Czym będziemy zajmować się w GRUDNIU?

Dodano: środa, 1 grudnia 2021 12:02

1.Dowiemy się, jaką drogę musi przebyć napisany przez nas list, zanim trafi do Świętego Mikołaja.

2. 3 grudnia /tj. piątek/ aktorzy teatru  „Eden” przedstawią nam prawdziwą historię Mikołaja.

3. 6 grudnia /tj. poniedziałek/ spotkamy się osobiście ze Świętym Mikołajem- najmilszym z gości, odbierzemy prezenty i będziemy pozować do pamiątkowych zdjęć.

4. Poznamy rolę prądu w naszym życiu, dowiemy się jak go oszczędzać i rozsądnie z niego korzystać.

5. Rozpoczniemy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia poprzez pieczenie pierniczków w grupach, dekorowanie sal, przystrajanie choinki.

6. 22 grudnia /tj. środa/ zasiądziemy do wigilijnego stołu by tradycyjnie podzielić się opłatkiem z przedszkolną rodzinką, a później obejrzymy przedstawienie teatralne pt. „Opowieść wigilijna”.

Listopad już za nami

Dodano: wtorek, 30 listopada 2021 21:13

 

 

Jak szybko mija czas – już skończył się listopad. Może dlatego, że w naszym Przedszkolu tak dużo się dzieje.

 

W minionym miesiącu uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach. Pierwszym z nich była akcja Ministerstwa Edukacji
i Nauki „Szkoła do Hymnu”. W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości, ubrani w odświętne, białe koszule i bluzki, przy pięknie udekorowanej sali, odśpiewaliśmy wraz z wychowawcami „Mazurek Dąbrowskiego”.

Kolejnym wydarzeniem z naszym udziałem była akcja „Zdrowe śniadanie”. W pewien listopadowy poranek, udając się na posiłek, zastaliśmy w jadalni zastawione wieloma półmiskami z wędlinami, serami, nabiałem, bukietami warzyw i owoców stoliki. Naszym zadaniem było samodzielne skomponowanie bogatego w różnorodne składniki, a tym samym wartości odżywcze śniadania. Była to świetna zabawa z elementami wiedzy o znaczeniu tego posiłku dla zdrowia człowieka.W minionym miesiącu przystąpiliśmy też do akcji „Góra grosza”. Nasz słoik na pieniążki jest już prawie pełny. W akcji uczestniczy też świąteczny renifer
i zachęca nas do dalszego udziału w tej niezwykle pięknej inicjatywie.Cały czas trwa akcja, którą bardzo lubimy: „Cała Polska czyta dzieciom”. Dużo czytają nam wychowawcy, ale w tym roku szkolnym poszczególne grupy odwiedzają zaproszeni Goście. Przestawiają nam oni ciekawą literaturę dziecięcą, zachęcają do częstego sięgania po bajki, a dodatkowo opowiadają o tym, czym na co dzień się zajmują i gdzie możemy Ich spotkać. Gościli u nas Pani bibliotekarka, Pan listonosz oraz Pan górnik.

Listopadową atrakcją był teatrzyk pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru dla dzieci „Skrzat”.

Tradycyjnie już obchodziliśmy również „Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu, ubrani w kolory beżowo-brązowe, organizowaliśmy zajęcia i zabawy, których głównym bohaterem był oczywiście ulubieniec dzieci – Miś.

Zdjęcia z minionych wydarzeń umieszczone zostały w galerii. Zachęcamy do oglądania utrwalonych na nich chwil, które dały nam wiele radości i uatrakcyjniły pobyt w Przedszkolu.

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Dodano: poniedziałek, 22 listopada 2021 21:29

 

BIBLIOTEKA to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

 

Jak przystąpić do projektu?

 • Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na stronie www.wielki-czlowiek.pl (Gminna Biblioteka Publiczna  w Porąbce bierze udział w akcji).
 • Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
 • Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
 • Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
 • Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświecić czas całkowicie na wspólne czynie. Odłóż telefon, wyłącz radio, usiądźcie wygodnie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
 • Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabieraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić naklejkę.
  Po zebraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód
  z książką.

 

 

 

„Szkoła do hymnu”

Dodano: czwartek, 11 listopada 2021 11:00

 Nasze Przedszkole po raz kolejny przystąpił do akcji MEiN „Szkoła do hymnu” 2021. W przededniu Narodowego Święta Niepodległości tj.10 listopada, o symbolicznej godz. 11:11, ubrani w galowe stroje, biało -czerwone kotyliony odśpiewaliśmy  „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

 

Czym będziemy zajmować się w listopadzie?

Dodano: piątek, 5 listopada 2021 13:34
 1. Poznamy rolę emocji w naszym życiu i omówimy sposoby radzenia sobie z nastrojami;
 2. W ramach akcji „Śniadanie daje moc” zwrócimy uwagę na rolę i znaczenie tego posiłku oraz sami  skomponujemy go ze zdrowych produktów (9 listopada);
 3. Zaśpiewamy hymn państwowy i w ten sposób dołączymy akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” (10 listopada);
 4. Tradycyjnie obchodzić będziemy „Dzień Pluszowego Misia” (25 listopada)
 5. Nauczymy się pokonywać nudę rozmawiając na temat sposobów spędzania jesiennych, deszczowych dni;
 6. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” spotkamy się z zaproszonymi Gośćmi: panem listonoszem, panem górnikiem, panią bibliotekarką;
 7. …. I oczywiście, jak co roku napiszemy listy do Świętego Mikołaja.

Czym zajmujemy się w PAŹDZIERNIKU?

Dodano: poniedziałek, 4 października 2021 22:08

 

1. Obserwujemy zaczarowaną jesień w lesie.

2. Żegnamy odlatujące ptaki.

 • 14 października – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

3. Poznajemy sposoby przygotowania się zwierząt do zimy.

4. Otaczamy opieką domowe zwierzęta.