Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Wydarzenia

Wyświetl z danego miesiąca:
Wszystkie wydarzenia:

Dyżur wakacyjny

Dodano: piątek, 29 maja 2020 10:48

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola  nr 2 w Porąbce informuje, że dyżur wakacyjny planowany jest  od 1  do 31 lipca 2020r.

 Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą wyłącznie dzieci z macierzystego przedszkola.
W tym roku, w związku z reżimem sanitarnym, nie ma możliwości zapisania dziecka na dyżur wakacyjny do innej placówki.

Ilość dzieci na dyżurze uzależniona będzie  od aktualnych wytycznych  Głównego Inspektora Sanitarnego (obecnie są to 4 m2 na osobę).

 Wstępną deklarację, która nie jest jednoznaczna z zapewnieniem dziecku miejsca w przedszkolu, należy złożyć do 5 czerwca 2020 r.  telefonicznie pod numerami: 33 8106 335, kom.79 55 92 661 w godz. 8:00 -15:00,  bądź za pośrednictwem Edu-platformy na konto: ewaprzedszkole2@o2.pl.

Proszę Rodziców, aby deklaracje te były wiążące i zaznaczam,  że nie może być tak, by dziecko nie zapisane przyszło do przedszkola.

Jednocześnie proszę o dokładne rozważenie decyzji o posłaniu dziecka na dyżur ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, tak aby mogły skorzystać z tej formy  opieki rodziny najbardziej tego potrzebujące. W sytuacji pojawienia się wolnych miejsc dyrektor na bieżąco będzie podejmował decyzje o przyjmowaniu dzieci zgodnie z przyjętymi kryteriami.

Informacja dotyczy Rodziców, którzy oboje w tym czasie pracują zawodowo bądź chcą wrócić do pracy i nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu.

Termin rekrutacji wraz z regulaminem dyżuru wakacyjnego i wytycznymi będzie podany w kolejnym ogłoszeniu.

Dyżur wakacyjny będzie organizowany jeżeli zgłoszonych zostanie min. 5 dzieci.

Dzień Mamy

Dodano: wtorek, 26 maja 2020 11:07

Dzień Mamy to święto, o którym zapomnieć nie można. To jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku.  Dziś w szczególny sposób dziękujemy  naszym MAMOM  za trud wychowania oraz życzymy samych pogodnych dni, radości , uśmiechu , a przede wszystkim zdrowia oraz  satysfakcji i pociechy ze swoich dzieci.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy Mamy do posłuchania piosenek:

WAŻNE OGŁOSZENIE

Dodano: środa, 20 maja 2020 14:56

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Porąbce informuje Rodziców, którzy podczas rozmowy telefonicznej  zadeklarowali chęć posłania dziecka do przedszkola  od 25 maja 2020 r,
tj. poniedziałek, o konieczności złożenia oświadczenia w przedszkolu w dniu 21 maja w godz. 700 – 1600 ( załącznik
nr 1 i nr 3 Procedury zapewnienia bezpieczeństwa oraz organizacji i funkcjonowania Niepublicznego Przedszkola
nr 2 w Porąbce w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

Proszę, aby te deklaracje były wiążące, gdyż nie może być tak, aby dziecko nie zapisane przyszło do przedszkola.
W sytuacji pojawienia się wolnych miejsc po dniu 25 maja 2020r. dyrektor na bieżąco podejmuje decyzje
o przyjmowaniu dzieci zgodnie z przyjętymi kryteriami zawartymi w procedurze.

Rodzice przed złożeniem oświadczenia zobowiązani są do szczegółowego zapoznania się z powyższą procedurą, która będzie obowiązywać w okresie funkcjonowania placówki w reżimie sanitarnym.

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Porąbce
Ewa Frosztęga-Waluś

Procedura wraz z załącznikami dostępna jest pod linkiem:

Procedura-bezpiecznej-organizacji-funkcjonowania-przedszkola-w-czasie-COVID_19.pdf

Załącznik nr 1 do procedury

Załącznik nr 2 do procedury

Załącznik nr 3 do procedury

Bezpieczeństwo w Sieci

Dodano: środa, 20 maja 2020 12:34

W ostatnich latach możemy zaobserwować duży postęp technologiczno-informacyjny. W konsekwencji coraz młodsze dzieci korzystają z komputerów, telefonów, tabletów oraz Internetu. Postęp jest nieunikniony, więc nie uchronimy przed nim dzieci. Korzystanie z komputera i Internetu może przynosić wiele korzyści.  Możemy bowiem znaleźć w nim mnóstwo ciekawych gier i zabaw edukacyjnych dla naszych pociech.  Nauczanie zdalne spowodowało wzrost aktywności dzieci w Internecie. Dlatego mimo ogromnych zalet płynących z rozwoju technologiczno-informacyjnego, musimy zwrócić uwagę również na zagrożenia.

Zbyt długie i częste korzystanie z komputera czy tabletu może zaburzać rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny dziecka. Ponadto dziecko, korzystając z Internetu nie jest tylko biernym odbiorcą treści. Może wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami. Zagrożenia w sieci dotyczą głównie trochę starszych dzieci, jednak warto zwrócić na nie uwagę i odpowiednio wcześnie  zastosować profilaktykę.

Głównymi zagrożeniami płynącymi z Internetu są:

  1. Niechciane i nieodpowiednie treści.
  2. Nękanie w Internecie tzw. cyberprzemoc.
  3. Zagrożenia związane ze spotkaniami z osobami poznanymi w Sieci.
  4. Łamanie prawa /straty finansowe.
  5. Uzależnienie od Internetu.

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym największym zagrożeniem są nieodpowiednie treści. Bardzo łatwo z oglądanej bajki przenieść się na stronę
z materiałami przeznaczonymi dla dorosłych.  Bardzo ważne jest, aby dziecko korzystało z Internetu pod nadzorem osoby dorosłej. Dodatkowo możemy zainstalować program do kontroli rodzicielskiej, który pomoże nam chronić dzieci przez niebezpiecznymi treściami.

Kolejnym zagrożeniem dotykającym już dzieci przedszkolne jest uzależnienie od Internetu czy komputera. Powinniśmy od najmłodszych lat uczyć dzieci racjonalnego korzystania z technologii. Zwłaszcza małe dziecko potrzebuje konkretnych ograniczeń. Aby zapobiec nie tylko uzależnieniu, ale przede wszystkim negatywnym skutkom zdrowotnym, specjaliści zalecają, aby dziecko nie spędzało przed ekranem więcej niż 30-60 min dziennie.

Chrońmy nasze dzieci w Sieci od najmłodszych lat.

Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej, zawierającej przydatne informację dla RODZICÓW:

www.dzieckowsieci.pl

Strony, na których znajdują się przydatne treści związane z bezpieczeństwem w Internecie dla dzieci:

www.sieciaki.pl

www.necio.pl

 

WYNIKI KONKURSU

Dodano: poniedziałek, 11 maja 2020 16:31

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. Geometryczne cudaki z kosmosu został rozstrzygnięty. Wpłynęło do nas 13 prac konkursowych. Wszystkie były na prawdę przepiękne, dlatego wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem. Komisja w składzie: pani Edytka-przewodnicząca, pani Marzena i pani Klaudia – członkowie powołując się na kryteria zawarte w regulaminie czyli:
-pomysł,
-estetyka wykonania,
-wykorzystanie figur geometrycznych,
– zgodność pracy z tematem

uznała, że

pierwsze miejsce należy do

Julii H. z grupy Pszczółki oraz Liliany O. z grupy KrasnoludkiMiejsce drugie zajmują:

Martyna B. z grupy Krasnoludki i Eliza G. z grupy Sówki

Miejsce trzecie otrzymują:

Kamila J. z grupy Misie i Franek S. z grupy Sówki

Wyróżnienie przyznane zostało:

Wiktorii W. z grupy Sówki

Weronice S. z grupy Misie

Zosi i Helence z grupy Misie

Kubie S. z grupy Misie

Zuzi B. z grupy Sówki

Basi C. z grupy Pszczółki

Wiktorii W. z grupy Pszczółki

 

Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie zostanie nagrodzone. Upominki zostaną wręczone jak tylko wrócimy do przedszkola. Jeżeli taki termin nie będzie podany, wtedy zostanie ustalony dzień w którym można będzie odebrać nagrody z przedszkola osobiście.

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za podjęte wyzwanie i gratulujemy zwycięzcom.

Więcej zdjęć prac można zobaczyć w dziale FOTORELACJA.

 

Zawieszona stacjonarna praca przedszkola 6-24.05.2020r.

Dodano: wtorek, 5 maja 2020 18:20
Niepubliczne przedszkole nr 2 w Porąbce

Szanowni Rodzice

Informuję, że w okresie 6-24.05.2020r. zawieszona zostaje stacjonarna praca naszego przedszkola. 

W dalszym ciągu kontynuowane jest zdalne nauczanie w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego poprzez platformę Edu-Przedszkole.

Ewa Frosztęga-Waluś

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodano: poniedziałek, 4 maja 2020 22:23

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Tak jak dotąd przysługuje on także w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Od 6 maja br. mogą być otwierane placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi – jest to możliwość, nie obowiązek. Będzie to indywidualna decyzja organu założycielskiego, podjęta we współpracy z 

powiatowymi służbami sanitarnymi, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w rejonie oraz po konsultacji z rodzicami.

Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Jeżeli mimo otwarcia placówki, rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu  epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał.

Więcej informacji na temat dodatkowego zasiłku opiekuńczego:    \\https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/zmiany-w-dodatkowym-zasilku-opiekunczym/2551095

MASAŻYKI nie tylko logopedyczne

Dodano: czwartek, 30 kwietnia 2020 15:39

 

Zachęcamy do skorzystania z propozycji masażyków dla dzieci przygotowanych przez naszą logopedę. Można tam znaleźć nie tylko masaże logopedyczne, ale również wiele innych.

MASAŻYKI

 

Informacja dotycząca dalszego funkcjonowania naszego przedszkola

Dodano: sobota, 25 kwietnia 2020 21:37

Szanowni Rodzice,

informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach i przedszkolach.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

 

 W tym okresie realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu realizowana będzie nadal na odległość ( na dotychczasowych zasadach ) z wykorzystaniem platformy edu-przedszkole.

Pozdrawiam

Ewa Frosztęga-Waluś