Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Gdzie jesteśmy

Budynek przedszkola mieści się w centrum Porąbki, w bliskim sąsiedztwie szkoły przy ul. Krakowskiej 8. Dodatkowy oddział funkcjonuje przy ul. Kozubnickiej 5 w budynku Publicznego Gimnazjum w Porąbce.

Sale Zabaw naszego przedszkola są wyremontowane, jasne i słoneczne – dostosowane do potrzeb i wieku dzieci oraz standardów i norm obowiązujących przedszkola. Placówka wyposażona jest w pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny przeznaczony do prowadzenia zajęć.

Meble i zabawki spełniają wymagania norm, atestów i certyfikatów bezpieczeństwa. Wszystkie pomieszczenia są kolorowe, ściany ozdobione rysunkami nawiązującymi do nazwy danej grupy.

Są u nas „Misie” i „Krasnoludki”:

„Skrzaty” i „Pszczółki”:

Wystrój przedszkola zmienia się w zależności od omawianej tematyki, wydarzeń i pory roku, co wpływa na dobry nastrój dzieci, tworzy domową atmosferę oraz porządkuje wiedzę przedszkolaków o otaczającym świecie. Każdego dnia staramy się, aby nasi wychowankowie czuli się tu bezpiecznie i radośnie. Teren przedszkola łącznie z placem zabaw jest ogrodzony, a od strony drogi obsadzony tujami.

Od wschodniej strony budynku (z dala od drogi) znajduje się zielony plac zabaw wyposażony w bezpieczne i funkcjonalne urządzenia ogrodowe. Do dyspozycji wychowanków przedszkola jest: duża zadaszona piaskownica, dwie zjeżdżalnie, mostek kości, góra wspinaczkowa, bujaki na sprężynach, trzepak i karuzela. Część ogrodu przeznaczona jest na zajęcia ruchowe, tu dzieci mogą swobodnie chodzić, biegać, skakać, rzucać i celować.