Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023

Dodano: czwartek, 6 lipca 2023

Miesiąc czerwiec to czas powitań i pożegnań.
Witamy lato, wakacje, żegnamy mijający rok szkolny no i naszych najstarszych
w Przedszkolu kolegów.
25 czerwca pięknie, odświętnie ubrani zebraliśmy się w Sali „Misiów”, aby po raz ostatni spotkać się w takim gronie i oglądać słowno-muzyczne występy poszczególnych grup.

Na początku najmłodsi z nas, czyli grupa „Misie” przekonywała wszystkich,  że istnieją różne misie, że żyją one w różnych zakątkach świata,  mają swoje humorki i  zasady,  ale najmilsze „Misie” to te z Przedszkola w Porąbce.
Następnie grupa „Krasnoludki” zaprezentowała inscenizację utworu „Przyjście lata”,
w której zastanawiały się, czym przyjedzie ta nowa pora roku, by w końcowej fazie wiersza stwierdzić, że „lato przyszło pieszo, już łąki nim się cieszą i stoją całe w kwiatach, na powitanie lata”.
Po tym grupa ta pożegnała „Sówki”, podziękowała starszym kolegom za wspólnie spędzone chwile, odbyte spotkania i zabawy oraz wręczyła pamiątkowe żabki – zakładki.
Kolejno głos zabrały dzieci siedmioletnie, które swoim występem przekonywały wszystkich, że Przedszkole przygotowało je do dalszych wyzwań i są gotowe do podjęcia nauki w szkole. Za opiekę, zabawę i codzienny pobyt w Przedszkolu starszaki podziękowały wszystkim Paniom i młodszym kolegom. Wręczyły również personelowi pamiątkowe zdjęcie grupy.
Na koniec głos za brała Pani Dyrektor, która  pochwaliła dzieci za przygotowany program, a następnie podsumowując mijający rok szkolny podziękowała personelowi za włożoną w naukę i opiekę nad dziećmi pracę.
Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zdjęcia, bajki, wakacyjne upominki, a starszaki dodatkowo gadżety, które umilą i ułatwię im pobyt w szkole.