Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Marzec w naszym przedszkolu

Dodano: wtorek, 5 kwietnia 2022

 

„Leci marzec – wiosny szuka,
znaleźć wiosnę, wielka sztuka”

To fragment przedszkolnej piosenki. W tym roku jednak, marzec dość szybko odnalazł ciepłą wiosenkę i obdarował nas piękną pogodą. Rozpoczęliśmy więc systematyczne spacery, w czasie których zauważaliśmy coraz to inne oznaki nowej pory roku.

Wielu z nas, szybko schowało rękawiczki, ciepłe buty i kurtki do szafek, by tam cierpliwie czekały na kolejną zimę.
A co działo się w naszym Przedszkolu?

  • Z okazji 8 marca chłopcy z poszczególnych grup złożyli życzenia wszystkim Paniom, a swoim koleżankom zaśpiewali w dniu ich święta gromkie 100 lat!
  • Po dość długiej przerwie gościliśmy aktorów krakowskiego teatru dla dzieci „Skrzat”. Przedstawili nam Oni bajkę pt. „Bal u królowej kwiatów”. Inscenizacja bardzo nam się podobała i już czekamy na kolejny występ!
  • Tańcem, piosenkami, wierszami, zabawami i zielonym kolorem na naszych ubraniach, 21 marca przywitaliśmy wiosnę. Radość i nadzieja na ten dobry czas, budzący świat przyrody z zimowego snu, zagościły w naszych sercach.
  • Wzięliśmy udział w pokazie motyli i prelekcji na temat ich życia, zwyczajów oraz miejsc występowania. Wielość gatunków, barw i rozmiarów wprowadziły nas w prawdziwe zdumienie. Największą atrakcją były momenty, gdy te cudowne, skrzydlate owady, często o skomplikowanych i dziwnych nazwach, siadały na naszych ubraniach.

Marzec, mimo że miał 31 dni upłynął bardzo szybko, ciekawie i w prawdziwie wiosennej atmosferze.