Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Kwiecień już za nami

Dodano: niedziela, 1 maja 2022

„Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” i taki właśnie był ten miesiąc poprzeplatany różnymi wydarzeniami w naszym przedszkolu. 

Kwiecień to czas, kiedy głównym tematem zdecydowanie były Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o pisankach, święconce, Zmartwychwstałym Chrystusie, przygotowywaliśmy wielkanocne podarunki, które później zdobiły wnętrza naszych domów.   Było też uroczyste Wielkanocne Śniadanie, dzielenie się jajkiem i omawianie symboliki wszystkich potraw, które znalazły się na naszym wyjątkowym stole. 

Grupa Misie z okazji Dnia Marchewki gościła wyjątkowego gościa. Jedna z mam naszych przedszkolaków przygotowała z naszą małą pomocą 🙂 przepyszny sok, oczywiście z użyciem królowej tego dnia. Było wyśmienicie! A i wrażeń kulinarnych nie brakowało. 

Końcem kwietnia przyroda zielenią okrasiła się już w pełni. A my rozmawialiśmy o tym, co możemy wychodować w naszych przydomowych ogródkach. Ciekawe czy nasze przedszkolaki pomagały rodzicom przy wiosennych pracach… 🙂 Bo namiastkę ogródka, urządziliśmy nawet na naszych przedszkolnych parapetach. 

Piękny był ten kwiecień. Zapraszamy do podejrzenia naszych wiosennych działań w galerii. 🙂