Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Czerwiec już za nami

Dodano: niedziela, 10 lipca 2022

Co Wy powiecie na to,
że już się zbliża lato?
Lato w czerwcu się zaczyna –
o wakacjach przypomina!

O wakacjach, ale nie tylko!

Bo choć wszyscy czekamy na ten czas swobody i odpoczynku to dla nas pierwszy dzień czerwca jest wielkim świętem – świętem Dzieci. Dlatego po bardzo udanym pobycie w figloparku (ZDJĘCIA) nadszedł kolejny dzień atrakcji zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka.
W Przedszkolu odbyła się zabawa pod hasłem „Piżama Party” (ZDJĘCIA). Były tańce, zagadki, quizy, bajki, a warunkiem uczestnictwa w nich było założenie własnych piżamek. Czuliśmy się w nich świetnie!

W czerwcu swoje święto miała również nasza Gmina. Z okazji obchodów Dni Porąbki dzieci z naszego Przedszkola wystąpiły na scenie stadionu sportowego
z montażem słowno-muzyczno-tanecznym pod tytułem „Czego uczą nas bajki”. Zaprezentowaliśmy się pięknie, kolorowo i otrzymaliśmy gromkie brawa.

W minionym miesiącu zagościli u nas aktorzy krakowskiego teatru dla dzieci „Skrzat”. Przedstawili nam bajkę „O brudasku prosiaczku”. Bardzo lubimy spotkania z teatrem i zawsze witamy aktorów z radością (ZDJĘCIA).

Inną atrakcją czerwca było kino sensoryczne (ZDJĘCIA), które pod rozstawioną w przedszkolnym ogrodzie kopułą zaprezentowało nam niezwykłe spektakle. Każda grupa mogła wybrać seans, który najbardziej interesował dzieci.
I tak „Misie” oglądały przedstawienie pt. „Lot w Kosmos”, „Krasnoludki” – „Jak powstała Ziemia”, zaś „Sówki” – „Wpływ bakterii i zarazków na organizm człowieka”.

Wszystkie prezentacje wywołały zachwyt i dostarczyły niebywałych emocji.

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny. Każda grupa przygotowała krótki program artystyczny. Pożegnaliśmy również koleżanki i kolegów
z grupy „Sówki”, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Podziękowaliśmy też wszystkim Paniom, za Ich codzienny trud.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe książki, zdjęcia oraz wakacyjne upominki (ZDJĘCIA).

Ale największą i najsłodszą niespodzianką tego dnia były lody, które przyjechały do nas rikszą. Takiej atrakcji jeszcze w naszym Przedszkolu nie było. Każdy mógł wybrać sobie dwie gałki ulubionych smaków. Teraz to już naprawdę poczuliśmy wakacyjne klimaty, tak jak w piosence:

„Tato, już lato,
kupimy sobie lody.
Tato już lato,
kup bilet do przygody!

WESOŁYCH WAKACJI