Zasady bezpieczeństwa

Dodano: niedziela, 30 sierpnia 2020 21:46

Drodzy Rodzice,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, prosimy o stosowanie się do poniższych zaleceń:

1. Do przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe – bez objawów chorobowych (katar, kaszel, ból brzucha, podwyższona temperatura, itp.). Dziecko
    z objawami chorobowymi będzie odsyłane do domu. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane -odbierane wyłącznie przez osoby zdrowe.
  2. Do placówki nie wolno przyprowadzać dziecka, którego rodzice-opiekunowie lub inni mieszkańcy domu przebywają na kwarantannie lub izolacji
    w warunkach domowych.
  3. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola do godziny 8:30. Po tej godzinie, ze względu na obecną sytuację Przedszkole będzie zamknięte.
  4. Dzieci nie mogą przynosić ze sobą żadnych niepotrzebnych przedmiotów.
  5. Rodzice – opiekunowie muszą posiadać maseczki ochronne zarówno podczas przyprowadzania jak i odbierania dzieci. Zasada ta obowiązuje również w razie konieczności wejścia rodzica na teren placówki (np. odbiór chorego dziecka).
  6. Przy wejściu do budynku przedszkola dorośli obowiązkowo dokonują dezynfekcji rąk (pojemnik w korytarzu po lewej stronie).
  7. Na teren przedszkola wchodzimy przez bramkę od strony ulicy Krakowskiej (tak jak do tej pory), wychodzimy bramką od strony szkoły.
  8. Rodzice – opiekunowie informują o przybyciu za pomocą dzwonka, po czym dziecko odbierane jest lub oddawane pod opiekę rodzica-opiekuna przez pracowników przedszkola.
  9. Rodzice- opiekunowie mogą przebywać tylko w korytarzu wejściowym (pomieszczenie ze schodami). Zabrania się wchodzenia rodzicom-opiekunom do dalszej części przedszkola.
  10. W stosunku do pracowników przedszkola rodzice-opiekunowie zachowują dystans min. 1,5 m. Dystans należy zachować również w odniesieniu
    do innych osób.
  11. W korytarzu wejściowym (pomieszczenie ze schodami) mogą przebywać 2 osoby z dziećmi. Pozostali oczekujący znajdują się na zewnątrz zachowując między sobą obowiązujący dystans społeczny.

Szczegółowe wytyczne obowiązujące od 1 września 2020 zawiera „Procedura zapewnienia bezpieczeństwa oraz organizacji i funkcjonowania Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Porąbce w okresie występowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021”.

Procedura zapewnienia bezpieczeństwa oraz organizacji i funkcjonowania Przedszkola