Wizyta Niezwykłego Gościa

„…Dajesz nam tak wiele
Jesteś przyjacielem
Mikołaju!…”

Tak śpiewały dzieci w naszym Przedszkolu  w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj, uczą się piosenki lub wiersza, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.  Poznają historie i legendy o Św. Mikołaju. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały teatrzyk „Mikołajowa niespodzianka”. Spotkanie z mikołajem było poprzedzone były zabawami ruchowymi, tańcami z Śnieżynką, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły.

Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Następnie  Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał prezenty! Na koniec dzieci mogły wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z św. Mikołajem.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.