Wakacyjne rady nie odpary

Dodano: środa, 27 czerwca 2018

WAKACYJNE RADY DLA DZIECI

Już się zbliża lato, czas radości, słońca,

wielu przygód i zabaw bez końca!

Jednak w czasie zabaw

musicie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

1. Właściwie przygotowane dzieci do opalania,  gdy słoneczko świeci, Noszą czapki, chustki, chronią swoje głowy. Kremy z filtrem stosują, swoje ciało nim smarują.
  2. W czasie letniego wypoczywania pamiętajcie o zasadach  bezpiecznego zachowania!!! Bo nad wodą jakieś nieszczęście  przydarzyć się może.
  3. W miejscach strzeżonych się kąpiemy, ale tylko wtedy, gdy dorosły ci pozwoli. Nigdy nie skacz na główkę do wody, bo są ku temu ważne powody! Możesz stracić zdrowie, życie, nawet jeśli pływasz znakomicie!
  4. W czasie wędrówki po lesie  wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.
  5.  Zakładaj gumowce albo trapery, bo sandałki nie nadają się na leśne spacery. W lesie, kiedy spotkasz zwierzę, nie zbliżaj się do niego – z daleka oglądaj!  Musisz uważać jeszcze na różne owady i kleszcze!! Przede wszystkim nie rozpalaj ognisk w lesie!!!!!
  6. Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łące, bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może i cię zwierzątko  ugryzie lub ubodzie!
  7. Nie drażnij pszczół ani innych owadów,  nie będzie ci trzeba robić okładów.
  8. Maszyny rolnicze nie są do zabawy,  więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.
  9. Mów rodzicom, gdzie będziesz się bawić.  Nie mów nigdy, że nikogo nie ma w domu.
  10. Nigdy nie otwieraj drzwi nieznajomemu, Nie przyjmuj od obcych prezentów i pod żadnym pozorem nie chodź z nimi tam, gdzie chcą cię zapraszają!  Nie ufaj nikomu!

Gdy grozi ci niebezpieczeństwo dzwoń

112 numer alarmowy

do  wszystkich służb ratunkowych;