Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Dodano: poniedziałek, 9 grudnia 2019

Nareszcie nadszedł grudzień!  Jest to wyjątkowy miesiąc w roku, ponieważ jest pełen niespodzianek.  Rozpoczęliśmy go od powitania niesamowitego gościa, na którego dzieci czekały z ogromną  niecierpliwością. Był to Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak
i o samym Mikołaju. Każda grupa wykonała  bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował  Mikołaj, oraz nauczyły  się cudownych  piosenek, które były prezentem dla naszego gościa. W całym Przedszkolu zapanowała atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. W jadalni pojawiła się choinka, a na oknach zapanowała zima wraz z wizerunkiem Mikołaja.

 

5 grudnia 2019 roku to niesamowity dzień. Mieliśmy szczęście, ponieważ  w tym roku Mikołaj odwiedził nasze Przedszkole aż  dwa razy. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków sań Mikołaja. Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Przybył do nas wraz z Wójtem Gminy Porąbka. Pan Paweł Zemanek powitał dzieci i wspólnie z  Mikołajem obdarował dzieci prezentami.  Nasze przedszkolaki przywitały gości krótkim wierszykiem i pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Następnie musiały złożyć Mikołajowi przysięgę
i obiecać, że w najbliższym roku również będą starały się być grzecznymi przedszkolakami. 

 

Niespodzianką dla dzieci było spotkanie z Mikołajem po raz drugi tego samego dnia. Zaraz po cudownym przedstawieniu pt.  „Mikołajowa niespodzianka” pojawił się On ponowienie w naszym Przedszkolu. Radości nie było końca! Dzieci dostały wspaniałe prezenty i każdy na pamiątkę miał zdjęci z naszym gościem.
Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.