Świeta Bożego Narodzenia

Dodano: poniedziałek, 6 stycznia 2020

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas… Czas pełen wzruszeń, wspomnień i niezapomnianych chwil. To także czas pokoju i rodzinnego ciepła. Towarzyszy mu wiele przygotowań. W tym miesiącu, w  naszym Przedszkolu bardzo wiele się wydarzyło.  Dzięki ciekawym zajęciom, dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Wykonywały piękne prace plastyczne i uczyły się pastorałek oraz  kolęd. Na warsztatach bursztyniczych, dzieci tworzyły własnoręcznie  ozdobne bombki świąteczne, a na warsztatach kulinarnych poznawały tajniki wypiekania pierników.

Niezwykłą niespodzianką dla dzieci były również warsztaty związane z  klockami LEGO. Dzieci mogły samodzielnie tworzyć niesamowite budowle.

Nareszcie nadszedł czas wspólnej Wigilii. W ten niezwykły dzień wszystkie grupy spotkały się przy jednym stole. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od połamania się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Następnie smakowaliśmy prawdziwych wigilijnych dań
i śpiewaliśmy kolędy.  Atmosfera, która wtedy panowała była niezapomniana i bardzo rodzinna.