Relacja z wirtualnego spotkania ze Świętym Mikołajem

na saniach srebrzystych

przywieź radość i zabawki

bo czekamy wszyscy”

Tak brzmią słowa piosenki, która towarzyszyła nam zwykle w oczekiwaniu na Świętego.
W tym roku stało się jednak inaczej. Pandemia, która rozszalała się w świecie zmusiła nas
i Mikołaja do zachowania szczególnej ostrożności.

W trosce o bezpieczeństwo i nasze zdrowie, po raz pierwszy w historii naszego Przedszkola spotkaliśmy się
z Mikołajem w sposób wirtualny.

Magicznie przystrojona w kolorowe światełka, przyciemniona sala wprowadziła nas
w niezwykłą atmosferę bajkowej podróży do jego domu.

Wielu z nas zastanawiało się, jak on wygląda. Jedni uważali że jak pałac, inni, że przypomina zamek. Byli i tacy, którzy nie umieli sobie tego wyobrazić.

I oto, w niezwykły sposób, za sprawą internetu , z zastosowaniem tablicy interaktywnej staliśmy się gośćmi
w domu Świętego.
Okazało się, że jest on duży, drewniany i bardzo przytulny ( z kominkiem oczywiście). Mikołaj przedstawił nam na początku jego mieszkańców czyli śliczne psiaczki – szczeniaczki oraz swoje elfy, bez których jego misja byłaby chyba niemożliwa.
Gospodarz pokazał nam również magiczne księgi zawierające zdjęcia dzieci grzecznych
i niegrzecznych. Na szczęście nasze zdjęcie umieszczone były w księdze grzecznych, więc Mikołaj bardzo z tego zadowolony pokazał nam zabawki, które dla nas w nagrodę przygotował.

Św. Mikołaj spotkał się wirtualnie z każdą grupą osobno (wiadomo-izolacja). Dziwiliśmy się skąd On o nas tyle wie.

Gdy nadeszła chwila rozstania, było nam żal, że już opuszczamy gościnny dom Świętego
i jego przyjaciół. Zaśpiewaliśmy więc na pożegnanie piosenki, recytowaliśmy wiersze
i podziękowaliśmy za prezenty. Wtedy Mikołaj zaproponował pamiątkowe zdjęcie z każdym dzieckiem.
Radość była wielka, a atmosfera podniosła.

No, a na koniec –prezenty.

Te zaplanowane dla każdego dziecka zabraliśmy do domu, zaś te podarowane grupom ( były liczne i piękne) rozpakowaliśmy i rozpoczęła się wspaniała zabawa.

Tegoroczne spotkanie ze Św. Mikołajem różniło się od dotychczasowych. Pozwoliło nam jednak zobaczyć gdzie mieszka, jak pracuje i kto mu pomaga. Było to bardzo ciekawe, bo do tej pory mogliśmy sobie to tylko wyobrazić.

Zdjęcia z tego ważnego wydarzenia można zobaczyć w dziale GALERIA.