Pasowanie na przedszkolaka 2018

Dodano: wtorek, 16 października 2018

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- 4 letnich z Naszego przedszkola  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brały udział wszystkie grupy przedszkolne na czele z małymi „Misiami”, rodzice oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, medal oraz kubek ze słodkim upominkiem.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez miesiąc uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!