MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Dodano: poniedziałek, 22 listopada 2021 21:29

BIBLIOTEKA to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Jak przystąpić do projektu?

• Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na stronie www.wielki-czlowiek.pl (Gminna Biblioteka Publiczna  w Porąbce bierze udział w akcji).
  • Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
  • Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  • Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  • Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświecić czas całkowicie na wspólne czynie. Odłóż telefon, wyłącz radio, usiądźcie wygodnie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  • Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabieraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić naklejkę.
    Po zebraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód
    z książką.