Dodano: środa, 23 grudnia 2020 15:38

Kolejny miesiąc naszych przedszkolnych zabaw za nami. Grudzień był wyjątkowym miesiącem. Nasze przedszkolne życie toczyło się wokół ważnych wydarzeń. Już od pierwszych dni czekaliśmy na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. W tym roku odwiedził nas w inny, wyjątkowy sposób. Jednak byliśmy zachwyceni tym, że mogliśmy zobaczyć Jego dom oraz poznać Jego przyjaciół. Piękny film oraz cudowne prezenty wynagrodziły nam wszystkie niedogodności.

je udekorowała. Na zakończenie oczywiście zdegustowaliśmy nasze wypieki – smakowały tak samo dobrze, jak wyglądały!

Kolejnym punktem na naszej liście przygotowań, było malowanie świątecznych ozdób. Każdy z nas samodzielnie pomalował oraz ozdobił glinianą figurkę (za ich przygotowanie dziękujemy Pani Edytce 😊). Po doklejeniu kolorowej wstążeczki, stały się one cudownymi ozdobami choinkowymi.

Przez cały miesiąc uczyliśmy się nie tylko tradycji świątecznych, kolęd, ale również starliśmy się przygotować do świąt poprzez bycie dobrymi przedszkolakami. Pracowaliśmy nad poprawą tego, co jeszcze nie zawsze nam wychodzi oraz pamiętaliśmy o byciu dobrymi dla innych.

Nasze przygotowania zakończyliśmy tradycyjną przedszkolną Wigilią. W tym roku nie mogliśmy się spotkać wszyscy razem, więc każda grupa wraz ze swoimi Paniami spędziła ten czas w swojej sali. Tradycyjnie zanim usiedliśmy do stołów, obejrzeliśmy teatrzyk (w tym roku w wersji online), w którym aktorzy wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się, ze pieniądze nie dają nam szczęścia oraz przypomnieliśmy sobie co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Naszą wigilię rozpoczęliśmy modlitwą, następnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz spróbowaliśmy tradycyjnych wigilijnych potraw. Na naszych stołach nie mogło zabraknąć barszczu, ryby, mandarynek, piernika czy chałki z miodem. Na koniec wspólnie śpiewaliśmy kolędy i cieszyliśmy się czasem, który możemy razem spędzać. Do domów wróciliśmy z pięknymi prezentami, które będą nam przypominać miłe chwile spędzone w przedszkolu.

Drodzy Rodzice, kończy się grudzień, a wraz z nim rok 2020. Rok, który dla nas wszystkich był inny, specyficzny i trudny. Cieszymy się, że mimo wielu trudności, możemy pracować z Waszymi dziećmi w przedszkolu.
Życzymy wszystkim Rodzicom i Przedszkolakom zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby w Waszych sercach po raz kolejny narodził się Pan Jezus, który napełni Wasze życie spokojem i miłością. Życzymy, aby kolejny rok był lepszy od poprzedniego, abyśmy mogli jak najszybciej wrócić
do normalności.

Najlepsze życzenia, jakie możemy otrzymać, to te przekazane przez naszych najbliższych. Nasze kochane przedszkolaki, w tym roku przygotowały dla Państwa wyjątkowe życzenia. Zapraszamy do obejrzenia ich w dziele

FILMIKI.

Zdjęcia z wszystkich ważnych wydarzeń można zobaczyć w dziale GALERIA.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!