Grudzień w naszym przedszkolu

Gdy zapada grudniowa noc,

każde dziecko cierpliwie czeka

na Jezusa, który na świat

przyjdzie znów pod postacią człowieka.

Tak i my, cierpliwie czekaliśmy na najpiękniejsze Święta i starannie przygotowywaliśmy się do nich. Najpierw zrobiliśmy pachnące świeczki, by rozświetlały drogę Jezuskowi przychodzącemu na ziemię, a nasze domy ogrzały swym blaskiem podczas rodzinnych spotkań.

No i w końcu nadszedł szczególny dzień bardzo ciepły, choć grudniowy – dzień przedszkolnej wigilii. Zaraz rano odwiedził nas teatr „Eden” z Wieliczki, który przedstawił nam bajkę wg opowiadania K. Dickensa. Bardzo nas wzruszyła i w tym szczególnym czasie wskazała, że najważniejsi są nasi bliscy i inni ludzie, a nie bogactwo. Później odbyło się wspólne spotkanie przedszkolaków przy wigilijnym stole. Po modlitwie przełamaniu się opłatkiem, życzeniach, jedliśmy tradycyjnie w tym dniu potrawy. Nie zabrakło też kolęd, których wcześniej się nauczyliśmy. Niespodzianką na koniec dnia była wizyta formacji Metrum Forte z którą świetnie się bawiliśmy śpiewając i tańcząc w rytm kolęd i pastorałek.

Grudzień to ulubiony miesiąc wszystkich dzieci. Jest inaczej – magicznie, kolorowo, pachnąco. Chcemy by ten czas trwał jak najdłużej wypełniony śmiechem, rodzinnym ciepłem i miłością wszystkich domowników.

Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć w galerii.