Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Grudzień w naszym przedszkolu

Dodano: sobota, 30 grudnia 2017

A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna!

Od domu do domu ciężką pracę ma.

Jego siwą brodę pokrył srebrny lód.

Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.

 

Grudzień rozpoczął się w naszym przedszkolu wizytą bardzo miłego gościa, którym był Święty Mikołaj. Odwiedził on nasze przedszkole troszkę wcześniej – 4 grudnia wraz z ogromną ilością prezentów. Dzieci czekały na tę wizytę już od dawna i bardzo się starały być grzeczne. Z tej okazji przygotowały dla specjalnego gościa piękne piosenki i wierszyki. Najpierw obejrzeliśmy bajkę pt. Wędrówki Świętego Mikołaja. Następnie przyszła pora na najlepsze… Prezenty 🙂 Mikołaj po obdarowaniu dzieci ruszył w dalszą drogę, ale obiecał, że wróci znów za rok. Teraz, nie pozostaje dzieciom nic innego jak bardzo się starać, by zasłużyć na upragnione prezenty gwiazdkowe 😉

 

Wielką atrakcją w tym miesiącu był również wyjazd do teatru Banialuka w Bielsku- Białej. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Smacznego proszę wilka”. Zobaczyliśmy prawdziwych aktorów na wielkiej scenie. Było naprawdę magicznie.

 

W grudniu odbyły się także warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci z każdej grupy wykonały świąteczne dekoracje.  Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło dzieciom poznać różnorodne techniki plastyczne. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością     i pomysłowością. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo, a  nasze domy ozdobiły śliczne choinki i bombki.

 

21 grudnia ubrani cali na biało przywitaliśmy zimę. W tym dniu dominowały tańce    i zabawy. Niestety Pani Zima nie poprószyła śniegiem, ale mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poszaleć na sankach.

Jedzie pani Zima
na koniku białym,
spotkały ją dzieci,
pięknie powitały:
– Droga pani Zimo,
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki
nie ustały w biegu.

Najbardziej uroczystym grudniowym wydarzeniem, była niewątpliwie przedszkolna Wigilijka. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas aktorzy teatru Bajka wystawiając sztukę pt. Wyjątkowy gość. Następnie wszyscy usiedliśmy do wigilijnego stołu. Panie przybliżyły nam bożonarodzeniowe tradycje, podzieliliśmy się opłatkiem, a po obiedzie czekały na nas słodziutkie i kolorowe pierniczki 😉

Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć w galerii.