Czego się uczymy? – LISTOPAD

Dodano: poniedziałek, 9 listopada 2020 17:36

Aż trudno uwierzyć, że już minął drugi miesiąc od momentu, gdy po długiej przerwie wróciliśmy do przedszkola. Cały czas nie możemy się nacieszyć wspólnie spędzonymi chwilami.

Oprócz zabaw towarzyszą nam codzienne zajęcia. I tak przez cały październik obserwowaliśmy przyrodę
i zauważyliśmy, ze za sprawą jesieni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniła ona swój wygląd, a nawet zapach. Podglądaliśmy również odlatujące do ciepłych krajów ptaki, zastanawialiśmy się nad losem tych zwierząt leśnych i ptaków, które będą zimowały w Polsce.

Najważniejszym jednak wydarzeniem miesiąca było Święto Edukacji Narodowej, a wraz z nim przyjęcie w poczet naszej przedszkolnej rodzinki nowych przedszkolaków. Najwięcej było ich w najmłodszej grupie „Misie”, kilku
w grupach „Krasnoludki” i „Sówki”.

W tym uroczystym dniu, by podkreślić doniosłość chwili, każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny i uczestniczyła w pasowaniu
na przedszkolaków kolegów ze swojej grupy.

Po tym wydarzeniu, jak zwykle w ważnych momentach, jedliśmy w salach pyszne torty. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało też książeczkę i grupowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z pasowania w dziale GALERIA.

Dużą niespodzianką okazał się , zamówiony przez panią Dyrektor specjalnie dla dzieci naszego Przedszkola, teatrzyk pt. „Przygody Okruszka”. Przedstawiali
go na ekranie telewizora aktorzy krakowskiego teatru „Skrzat”, za którymi bardzo się stęskniliśmy. Rozpoznaliśmy ich, bo kiedyś często bywali naszymi gośćmi.

Jak to w jesieni bywa, dni stają się krótsze, wieczory i noce długie, za oknem chłodno i częściej pada deszcz. Ale nam w przedszkolu towarzyszą codziennie uśmiech, piosenka, praca i zabawa. Mamy nadzieję, że nic tego nie zmieni.

Czego się uczymy?

1.Jesienna szaruga.