Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Wrzesień w naszym przedszkolu

Dodano: środa, 9 listopada 2016

1 września po ciepłych i pełnych przygód wakacjach wróciliśmy w przedszkolne progi, gdzie czekała na nas niespodzianka… W przedszkolu nikt nie próżnował, dzięki czemu możemy podziwiać nową piękną salę starszaków otoczoną górami, a w korytarzu codziennie witają nas uśmiechnięte zwierzątka. Zdjęcia nowości można zobaczyć w galerii.

Pierwszą (na pewno nie ostatnią) atrakcją w tym roku przedszkolnym były odwiedziny zaprzyjaźnionego teatru „Skrzat” z bajką „O babci, krasnalu i kolorowych kulkach” . Miło było znowu zobaczyć znajome twarze, dzięki którym zawsze na naszych buziach pojawia się uśmiech. Odwiedził nas także pan Policjant, który w ciekawy sposób opowiedział nam o tym jak musimy się zachować w sytuacjach zagrożenia, oraz przypomniał nam zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez ulicę. My Panu bardzo podziękowaliśmy uśmiechem i piosenką.

1. Halo, panie policjancie, Zapytać się chcemy,
Jak coś złego zobaczymy, Gdzie dzwonić możemy?

Ref. Dziewięć, dziewięć, siedem, Taki numer mam.
Jeśli się coś dzieje, Ja pomogę Wam. (2x)

2. Halo, panie policjancie, Zapytać się chcemy,
Jak wypadek zobaczymy, Gdzie dzwonić możemy?

Ref. Dziewięć, dziewięć, siedem, Taki numer mam.
Jeśli się coś dzieje, Ja pomogę Wam. (2x)

3. Halo, panie policjancie, Zapytać się chcemy,
Jak pomocy nam potrzeba, Gdzie dzwonić możemy?

Ref. Dziewięć, dziewięć, siedem, Taki numer mam.
Jeśli się coś dzieje, Ja pomogę Wam. (2x)

Za oknami zrobiło się szaro i trochę zimno. Postanowiliśmy CIEPŁO przywitać jesień. Tym samym rozpoczęliśmy przyjęty na ten rok cykl „Tęczowa matematyka”. W przedszkolu było baaardzo pomarańczowo. My bawiliśmy i tańczyliśmy,a na tablicach zawisły prace przedstawiające panią Jesień wykonaną z figur geometrycznych.

Na koniec odwiedzili nas szkolni przyjaciele. Dzieci przedstawiły nam wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ale było wesoło. Bardzo lubimy taki niespodzianki, bo bardzo lubimy słuchać bajek. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś starsi koledzy do nas przyjdą, może tym razem z piosenką 🙂