Wrzesień w naszym przedszkolu

Dodano: poniedziałek, 2 października 2017

WITAJ PRZEDSZKOLE KOCHANE!

Szybko minął czas letnich wojaży, wypoczynku i relaksu. I choć było super, trochę już zatęskniliśmy za kolegami, koleżankami, Paniami, przedszkolnymi zabawkami i placem zabaw. Wrzesień obdarzył nas piękną pogodą, więc często korzystaliśmy z pobytu na świeżym powietrzu. Dzieci młodsze poznawały zasady zgodnego, miłego współdziałania w grupie i teraz jednym chórem powtarzają, że „wspólna zabawa zawsze się uda, my już nie wiemy, co to jest nuda”. Świadczą o tym również ich uśmiechnięte, zadowolone buzie.

Zasad zachowania w grupie, bezpiecznej i miłej zabawy uczaą nas Panie, a zasad bezpieczego poruszania się po drodze i potrzeby zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi uczył nas pan policjant. Słuchaliśmy cennych rad i dzieliliśmy się z Nim naszą wiedzą. Był z nas zadowolony. Na koniec wizyty otrzymał od przedszkolaków pamiątkową kartkę w kształcie munduru, z podziękowaniami
i życzeniami.

We wrześniu gościliśmy też aktorów teatru „Skrzat” z Krakowa, którzy przedstawili nam bajkę pt. „Przygody Okruszka” oraz teatru Eden. Oni zaprezentowali nam spektakl pt. „Daniel w jaskini lwów”. Uwielbiamy teatrzyki. Są ciekawe, czasem zabawne lub śmieszne. Zawsze jednak dają nam radość, uczą dostrzegać piękno i dobro.

„Idzie jesień z pełnym koszem
różne dary Wam przynoszę…”

A my z tych darów korzystamy i owoce chętnie zjadamy. A jeszcze lepiej smakuje sałatka owocowa, szczególnie ta, wykonana własnoręcznie. Polecamy przepis. Smacznego!

Składniki:

• 2 banany
  • 1 ananas
  • 2 mandarynki
  • 1 kiwi
  • 1 pomarańcza
  • 2 jabłka
  • owoce sezonowe (jak kto woli) maliny, truskawki, jagody
  • 3 kolory galaretek
  • rodzynki
  • bita śmietana

Sposób wykonania sałatki owocowej:

Sałatka owocowa znakomicie nadaje się na upalne dni. Dostarcza nie tylko potrzebnych nam witamin, ale jest również bardzo chłodząca. Bardzo dobrze sprawdza się na przyjęciach dla dorosłych jak i małych dzieci. Wykonanie jej jest szybkie i przyjemne.

Ważne aby galaretki były wykonane dzień wcześniej, wówczas mocniej stężeją. Jeżeli ich nie mamy, to nic się nie stanie. Oprócz kolorowych galaretek pokrojonych w kwadraciki do szklanej miski dodajemy nasze owoce, również pokrojone na mniejsze kawałki. Wcześniej należy jeszcze sparzyć rodzynki, aby były miękkie. Wszystkie składniki naszej kolorowej sałatki mieszamy i na koniec dodajemy najbardziej ulubiony składnik, czyli bitą śmietanę.

Sałatkę należy podawać od razu po jej wykonaniu. Można również zamiast bitej śmietany składniki sałatki oblać owocowym jogurtem, który także dobrze sprawdza się w połączeniu z różnymi owocami. Jest kilka wersji sałatki owocowej według upodobań owoców czy różnorodności dodatków. Każda wersja jednak smakuje wyśmienicie.