Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Wiosna w naszym przedszkolu

Dodano: niedziela, 22 maja 2016

Przyszedł marzec, a wraz z nim czas oczekwiania na wiosnę i piękne święta. Na spacerach obserwowaliśmy  budzącą się z zimowego snu przyrodę, a na zajęciach wierszem i piosenką witaliśmu nową porę roku.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi odbyły się w przedszkolu warsztaty edukacyjne, w których głównym „bohaterem” było jajko – symbol nowego życia.

Tradycyjnie już wzięliśmy udział we wspólnym, przedszkolnym śniadaniu wielkanocnym, podczas którego na stole pojawiły się świąteczne potrawy: jajka, szynka, baby, mazurki itd. W tym dniu, atmosferę radosnego oczekiwania na Wielkanoc, umilili nam aktorzy teatru „Eden” przedstawiając sztukę „Zagubiona owieczka”.

Kwiecień przywitał nas niespodzianką. Był nią udział w kolejnym teatrzyku, tym razem w wykonaniu aktorów teatru „Kalejdoskop”. Przedstawili oni bajkę pt. „W Krainie Brudlandii”. Była ona mądra i ciekawa. Przyrzekliśmy sobie , że będziemy dbać o czystość własną
i otoczenia.

A ponieważ lubimy piosenki i tańce, aktorzy teatru „Skrzat” Bemol i Nutka zabrali nas w swoim przedstawieniu w muzyczną podróż po Europie. Było śpiewająca, grająco i tańcząco.

Goszczą u nas różne osoby. Tym razem spotkaliśmy się z panią plastyczką, która nauczyła nas, jak w prosty sposób ulepić wazonik z gliny. Zabawa była przednia, ale łatwo nie było! Staraliśmy się jednak wyjątkowo i próbowaliśmy do skutku, by wazoniki wyglądały pięknie. Motywacja była nie byle jaka, ale na razie nie mówimy. Ciii…Niespodzianka!

Z niecierpliwością czekalismy na zajęcia, które miały odbyć się w mini – planetarium. Wiadomo kosmos, planety, gwiazdy to coś niezwykłego, tajemnicznego. I taka atmosfera towarzyszyła temu spotkaniu. Na początku, gdy po wejściu do „planetarium” ogarneła nas ciemność, było trochę strasznie, ale prezentacja multimedialna okazała się bardzo ciekawa i fascynująca. Szkoda, że szybko minął ten magiczny czas
i trzeba było wrócić z „kosmosu” do przedszkola na obiad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)