Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

W oczekiwaniu na święta

Dodano: wtorek, 22 grudnia 2015

Gdy zapada grudniowa noc,
każde dziecko cierpliwie czeka,
na Jezusa, który na świat 
przyjdzie znów pod postacią człowieka.

Tak i my, cierpliwie czekaliśmy na najpiękniejsze Święta i starannie przygotowywaliśmy się do nich. Najpierw zrobiliśmy kolorowe lampiony, by rozświetlały drogę Jezuskowi przychodzącemu na ziemię, a nasze domy ogrzały swym blaskiem podczas rodzinnych spotkań.

Następnie upiekliśmy pierniczki, które własnoręcznie ozdobiliśmy. Było radośnie i pachnąco. Te ciasteczka zanieślimy do domów by swym zapachem zapowiadały zbliżające się zimowe święta i ozdabiały wigilijny stół.

No i w końcu nadszedł szczególny dzień bardzo ciepły, choć grudniowy – dzień przedszkolnej wigilii. Po śniadaniu teatr „Eden” z Wieliczki przedstawił nam bajkę wg opowiadania K. Dickensa. Bardzo nas wzruszyła i w szczególnym czasie wskazała, że trzeba dostrzegać innych ludzi, którzy są wokół nas. Później odbyło się wspólne spotkanie przedszkolaków przy wigilijnym stole. Po modlitwie przełamaniu się opłatkiem, życzeniach, jedliśmy tradycyjnie w tym dniu spożywane potrawy. Nie zabrakło też kolęd, których wcześniej się nauczylismy.

Grudzień to ulubiony miesiąc wszystkich dzieci. Jest inaczej – magicznie, kolorowo, pachnąco. Chcemy by ten czas trwał jak najdłużej
i życzymy wszystkim uśmiechniętych, rodzinnych, bajkowych Świąt!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych przygotowań do Świąt.