Październik w naszym przedszkolu

Dodano: wtorek, 28 listopada 2017

Październik zaskoczył nas mnóstwem atrakcji. Najpierw świętowaliśmy Dzień Uśmiechu. Wszystkie dzieci ubrane były w słonecznym żółtym kolorze. W naszym przedszkolu było bardzo gorąco, tańczyliśmy, śpiewaliśmy a z naszej buzi nie schodził uśmiech. Mamy nadzieję, że tak już będzie przez cały rok, zwłaszcza, że za oknami coraz zimniej. Do domu poszliśmy z piosenką:

Słoneczko nasze rozchmurz buzie,
bo nie do twarzy Ci w tej chmurze!
Słoneczko nasze rozchmurz się,
będziemy razem bawić się!

Miłą niespodzianką były odwiedziny aktorów z teatru Kark-Art. Oglądaliśmy bajkę pt. Zajęcza chatka. Oprócz zajączka mogliśmy zobaczyć również inne zwierzątka m.in. lisa, niedźwiadka i krowę. Bohaterowie pokazali nam jak ważne jest pomaganie innym oraz, że nie należy zostawiać nikogo w potrzebie.

Jednak najważniejszym punktem miesiąca było Pasowanie na przedszkolaka. Z okazji naszego święta, wszyscy przyszliśmy uroczyście ubrani. Każda grupa zaprezentowała to, czego nauczyła się do tej pory. Śpiewaliśmy piosenki, mówiliśmy wierszyki, a najstarsza grupa w zabawny sposób pokazała nam co trzeba zrobić, aby być dobrym przedszkolakiem. Po uroczystym ślubowaniu rozeszliśmy się do sal, gdzie czekała super niespodzianka- PYSZNY TORT. Panie rozdały nam prezenty-piękne przyborniki na kredki. Dzięki nim na naszych stoliczkach w domu zawsze będzie porządek J

W październiku odbyła się próbna ewakuacja. Dzięki Panom strażakom wszystko odbyło się bezpiecznie i w najlepszym porządku.