Październik w naszym przedszkolu

Dodano: poniedziałek, 30 października 2017

Miesiąc październik obfitował w bardzo ważne i radosne wydarzenia.
Wiemy, że uśmiech jest lekarstwem na wszystkie troski. Dlatego uważamy, że Dzień Uśmiechu powinien trwać od stycznia do grudnia. Ale jego święto przypada 7. października, dlatego w tym dniu od samego rana „przykleiliśmy” uśmiech na nasze buzie. Założyliśmy też ubrania w radosnym, żółtym kolorze i raźno śpiewaliśmy:

„Uśmiechnij się, wyprostuj się!
Słoneczko śpiewa i woła Cię.”

Tradycyjnie, nie zabrakło również teatrzyków. Pierwszy z nich pt. „Asia w krainie baśni” przedstawili dobrze znani nam już aktorzy krakowskiego teatru „Skrzat”. Razem z bohaterami spektaklu przenieśliśmy się w świat baśniowych postaci. Drugie przedstawienie odbywające się w przedszkolu nosiło tytuł „Kot w mieście”. Dobrze znamy „Kota w butach”, „Kota Filemona”, ale kota z miasta mieliśmy okazję poznać pierwszy raz! Bohater przypadł nam do gustu, a sam teatrzyk, przedstawiony przez aktorów teatru „Kalejdoskop”, bardzo nam się podobał.

Zawsze z radością czekamy na dzień, w którym odwiedzają nas aktorzy z bajkami dla dzieci, ale prawdziwym wydarzeniem jest wyjazd do prawdziwego teatru. Tym razem udaliśmy się autokarem do Żywca na sztukę pt. „Sindbad Żeglarz”. Wszyscy mieliśmy wypieki na buziach, gdy na scenie pojawiły się specjalne efekty świetlne. To prawie jak magia. Było cudnie!!!

W tym miesiącu odwiedziły nas starsze koleżanki ze szkoły podstawowej. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytały nam wesołą historię pieska. Bardzo lubimy słuchać bajek, więc ta wizyta nas ucieszyła. Z uwagą i skupieniem wsłuchiwaliśmy się w kolejne przygody małego psiaka i podziwialiśmy kolorowe ilustracje.

Najważniejszym jednak punktem miesiąca było przyjęcie nowych dzieci do grona przedszkolnej rodzinki. Jego warunkiem było zaprezentowanie przez nie (z pomocą pozostałych dzieci) poznanych do tej pory w przedszkolu wierszy i piosenek oraz złożenie w obecności Pani Dyrektor, Pań i kolegów i koleżanek uroczystego ślubowania. Oto jego treść:
Ślubuję uroczyście:

• Być uśmiechniętym, wesołym i pogodnym.
  • Chętnie przychodzić do przedszkola.
  • Nie grymasić i nie płakać.
  • Wszystko zjadać z talerzyka.
  • Dbać o czystość i porządek .
  • Być dzielnym i wytrwałym w zabawie i w pracy.
  • Bawić się zgodnie z kolegami.
  • Nie wyrządzać nikomu krzywdy ani przykrości.
  • Pomagać słabszym i potrzebującym.
  • Dawać innym dobry przykład prawdziwego przedszkolaka.

Na pamiątkę tego wydarzenia wręczono nowym kolegom dyplomy. Jak przystało na tak uroczysty dzień nie zabrakło okolicznościowych, pysznych tortów (każda grupa miała tort udekorowany zgodnie z nazwą grupy). Prawdziwą niespodzianką były misie – Tulisie dla każdego przedszkolaka. To Tuliś na odwagę, do przytulania, na pocieszenie, na pogodę, na niepogodę, na każdy przedszkolny dzień…

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:)