Majowe wydarzenia

Dodano: niedziela, 22 maja 2016

I rozpoczął się kolejny miesiąc maj. Jak co roku nie mogliśmy doczekać się na spotkanie ze strażakami. 5 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do remizy. Przywitali nas jej gospodarze i przekazali w ciekawej pogadance wiele cennych informacji na temat swojej pracy, specjalnego stroju, wyposażenia strażackich wozów bojowych. Pozwolili nam wsiąść do jednego z takich samochodów, a z wrażenia, aż zapierało nam dech. ALe to nie wszystko, bo pózniej pomagaliśmy strażakom obsługiwać gaśniczy wąż. To znaczy Oni nam pomagali…No, nieważne. Było po prostu super!

I do tego pyszne ciatka od strażaków dla przedszkolaków. A od dzieci laurka dla Straży pożarnej w Porąbce i gromkie „sto lat”!

W maju swoje święto mają też tak lubiane przez nas książki. Lubimy słuchać bajek, oglądać umieszczone w nich obrazki, ale czy wiemy jak powstaje książka? Uczyliśmy się o tym, a zaczęlismy od poznania historii pochodzenia papieru podczas zajęć edukacyjnych „Papierowy zawrót głowy”. Dlaczego „zawrót”? Bo to nie do wiary, ale osobiście „produkowaliśmy” kartkę papieru. Wyszła nam nawet pachnąca! To się nie mieści
w głowie!

W tym pięknym miesiącu kontynuujemy cykl „Wielcy Polacy”. Tym razem przyglądaliśmy się życiu wspaniałego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Nie mogliśmy uwierzyć, że Ten Wielki Człowiek, był kiedyś dzieckiem, takim jak my. Czy to możliwe? Będziemy starali się naśladować Lolka, bo przecież jak mówi piosenka Arki Noego „…taki mały (przedszkolak) może świętym być!”

Maj odarował nas także ciepłymi, słonecznymi dniami. Dlatego też możemy częściej bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Te radosne chwile możecie zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w galerii przedszkolnej. Zapraszamy do oglądania:)