Maj w naszym przedszkolu

Dodano: poniedziałek, 12 czerwca 2017

Już dziewiąty miesiąc chodzimy do przedszkola. Jak ten czas pędzi. Przed nami bardzo dużo pracy, gdyż zbliża się Dzień Matki. Zaprosimy mamusie i tatusiów na wspólną, piękną uroczystość 24 maja.

15 maja odbyły się warsztaty plastyczne podczas, których dzieci z grup: Krasnoludki i Skrzaty wykonały dla Rodziców tzw. „Łapacze snów”. Mają one zapewnić mamie i tacie spokojną noc i odpędzić natrętne myśli, niemiłe wspomnienia, leki, złe sny, by co rano wstawali z uśmiechniętą miną i obdarzali swoją rodzinę dobrą energią oraz siłą. Młodsze dzieci wykonały dla mamy i taty kolorowe lurki z symbolicznymi gołąbkami, bo przecież jak w piosence M. Jeżowskiej „…każda mama, każdy tato chce tak samo, aby dziś na całym świecie, mogły żyć szczęśliwe dzieci…”

18 maja oglądaliśmy spektakl teatralny pt. „Magiczny sklep w wykonaniu aktorów teatru dla dzieci „Kalejdoskop”. Treść teatrzyku zawiązana była z bajkami, które bardzo lubimy oraz z postacią pana Andersena. Piękna gra aktorów i kolorowe stroje zasługują na gromkie brawa.

24 maja w Domu Kultury w Porąbce odbyła się uroczystość, na którą zaprosiliśmy Rodziców, z okazji ich święta. Przedstawiliśmy im w prezencie bajkę pt. „ Calineczka” – przygotowaną przez wszystkie dzieci. Na scenie oprócz bohaterki zjawili się: motyle, ropucha i jej syn, chrabąszcze, wróżka, kobieta, elfy, biedronki, jaskółka, kret, mysz, narratorzy, król elfów. Przedstawieniu towarzyszyła muzyka, śpiew, odpowiednia dekoracja. Na koniec zaśpiewaliśmy Gościom „Sto lat” i wręczyliśmy upominki.

31 maj – na ten dzień czekamy co roku z utęsknieniem. To Dzień Dziecka! Nasze święto! Tradycyjnie z tej okazji wyjechaliśmy do figloparku. Tym razem było Centrum rozrywki Leopark w Bielsku – Białej. Bawiliśmy się wyśmienicie. W krótkiej przerwie jedliśmy pączki i piliśmy soczki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na ciepły obiadek.