Luty w naszym przedszkolu

Dodano: niedziela, 5 marca 2017

„Idzie luty, ubierz ciepłe buty” – tak mówi powiedzenie. I rzeczywiście, luty dał się we znaki podsyłając tęgi mróz. Ale w naszym przedszkolu wciąż coś się działo i podgrzewało atmosferę, rozpalało radość
w dziecięcych sercach oraz sprawiało, że nasze buzie promieniały jak słoneczka.

A wszystko zaczęło się od niezwykłych warsztatów, których bohaterami były ptaki: sowy, jastrzębie, sokoły. Ornitolodzy z Krakowa w ramach zajęć z cyklu „Zielone lekcje” – w interesujący i jednocześnie zabawny sposób zapoznali nas z budową, życiem i zwyczajami tych ptaków.

Następnie spotkaliśmy się z Gościem, jakiego jeszcze w przedszkolu nie było – z iluzjonistą. To była prawdziwa magia. Sztuczki oglądaliśmy z otwartymi buziami, a w niektórych nawet braliśmy udział. Jeszcze długo po występie zastanawialiśmy się jak to wszystko możliwe?

Ale zdecydowanie najmilszym dniem lutego, był ten w którym odbył się karnawałowy bal. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Domu Kultury, gdzie czekali na nas Bemol i Wiolinka – gospodarze balu.
W strojach wyglądaliśmy fantastycznie. Zabawa była przednia przerwana tylko na słodkie małe co nieco czyli kawałek okolicznościowego tortu i owocowy soczek.

Dopełnieniem balu przedszkolnego był ten bajkowy, na który przenieśliśmy się dzięki uprzejmości uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce. Za pośrednictwem pani Dyrektor zaprosili nas oni na teatrzyk pt.”Kopciuszek”, który przygotowali wraz ze swoimi nauczycielami. Spektakl bardzo nam się podobał. Dziękujemy i gratulujemy inicjatywy, pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów
w promowaniu sztuki wśród dzieci.

Kalendarz wydarzeń na miesiąc luty zamknął teatrzyk „Skrzat” z Krakowa, którego aktorzy przedstawili nam historię pewnego prosiaczka – brudaska. Okazało się jednak, że i świnka może zrozumieć iż „gdzie jest czystość, tam jest zdrowie”! Każdy przedszkolak też to powie!!!