Listopad już za nami

Dodano: wtorek, 30 listopada 2021 21:13

Jak szybko mija czas – już skończył się listopad. Może dlatego, że w naszym Przedszkolu tak dużo się dzieje.

W minionym miesiącu uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach. Pierwszym z nich była akcja Ministerstwa Edukacji
i Nauki „Szkoła do Hymnu”. W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości, ubrani w odświętne, białe koszule i bluzki, przy pięknie udekorowanej sali, odśpiewaliśmy wraz z wychowawcami „Mazurek Dąbrowskiego”.

Kolejnym wydarzeniem z naszym udziałem była akcja „Zdrowe śniadanie”. W pewien listopadowy poranek, udając się na posiłek, zastaliśmy w jadalni zastawione wieloma półmiskami z wędlinami, serami, nabiałem, bukietami warzyw i owoców stoliki. Naszym zadaniem było samodzielne skomponowanie bogatego w różnorodne składniki, a tym samym wartości odżywcze śniadania. Była to świetna zabawa z elementami wiedzy o znaczeniu tego posiłku dla zdrowia człowieka.W minionym miesiącu przystąpiliśmy też do akcji „Góra grosza”. Nasz słoik na pieniążki jest już prawie pełny. W akcji uczestniczy też świąteczny renifer
i zachęca nas do dalszego udziału w tej niezwykle pięknej inicjatywie.Cały czas trwa akcja, którą bardzo lubimy: „Cała Polska czyta dzieciom”. Dużo czytają nam wychowawcy, ale w tym roku szkolnym poszczególne grupy odwiedzają zaproszeni Goście. Przestawiają nam oni ciekawą literaturę dziecięcą, zachęcają do częstego sięgania po bajki, a dodatkowo opowiadają o tym, czym na co dzień się zajmują i gdzie możemy Ich spotkać. Gościli u nas Pani bibliotekarka, Pan listonosz oraz Pan górnik.

Listopadową atrakcją był teatrzyk pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru dla dzieci „Skrzat”.

Tradycyjnie już obchodziliśmy również „Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu, ubrani w kolory beżowo-brązowe, organizowaliśmy zajęcia i zabawy, których głównym bohaterem był oczywiście ulubieniec dzieci – Miś.

Zdjęcia z minionych wydarzeń umieszczone zostały w galerii. Zachęcamy do oglądania utrwalonych na nich chwil, które dały nam wiele radości i uatrakcyjniły pobyt w Przedszkolu.