Kwiecień w przedszkolu

Dodano: poniedziałek, 12 czerwca 2017

Już kwiecień, ale wiosna zwleka z obdarowaniem nas ciepłym słońcem i piękną pogodą. Często pada i jest zimno. No cóż, bądźmy cierpliwi. W przedszkolu jest przytulnie, ciepło i interesująco.

7 kwietnia odwiedzili nas aktorzy krakowskiego teatru „Skrzat” z bajką „Jak leśnik las uratował”. Oglądaliśmy z ciekawością i wiele. mogliśmy na temat ochrony środowiska powiedzieć, bo niedawno rozmawialiśmy o ekologii.

10 kwietnia odbyły się warsztaty pt. „Wielkanocne pacynki”, na których samodzielnie wykonywaliśmy świąteczne figurki. I to z czego?! Z drewnianych łyżek odpowiednio pomalowanych i przez nas ozdobionych. Teraz możemy nawet zorganizować wielkanocne przedstawienie, zilustrować piosenkę „Do zajączka przyszła kurka”, ozdobić pacynkami świąteczny koszyczek lub stół. Bardzo ładne!!!

12 kwietnia – to był uroczysty dzień w przedszkolu. Jedliśmy wszyscy wspólnie wielkanocne śniadanko. Pięknie ubrani zasiedliśmy do stołu, na którym widniały tradycyjne potrawy, a wśród nich baranek, pisanki, bukszpan. Po modlitwie, dzieci z grupy „Skrzaty” odczytały krótkie informacje na temat symbolicznego znaczenia elementów wielkanocnego stołu. Później była degustacja. Najlepiej smakowały świąteczne babki.

20 kwietnia – w tym dniu zjawił się u nas aktor, który przywiózł ze sobą niezwykłe, czarodziejski kuferek. Kuferek – kramik, w którym schował rekwizyty do inscenizacji rozmaitych wierszy. Przedstawienie było piękne i ciekawe. Aktor został nagrodzony gromkimi brawami za swoją grę i pomysłowość.

26 kwietnia – ponownie odwiedził nas pan Piotr i pani Ania – podróżnicy. Tym razem zaprosili przedszkolaków na warsztaty „o mleku”. Przekonaliśmy się, że mleko to napój znany i lubiany na całym świecie i, że pochodzi nie tylko od krowy. Największą frajdą było robienie mleka w maśniczkach. To bardzo żmudna, monotonna i ciężka praca, ale nagrodą za nasz trud i cierpliwość było wyborne masełko! Jedliśmy je ze świeżutkim chlebem! Pycha!