Chmury Chmury Chmury Chmury Chmury Balony Balony Balony

Dzień Mamy i Taty

Dodano: środa, 26 maja 2021

„Jesteś mamo skarbem mym” – tak brzmią mądre słowa piosenki. Mama bowiem, to osoba dla dziecka szczególnie wyjątkowa, najbliższa, niepowtarzalna, niezastąpiona.  Słowa jednego z wierszy głoszą znów: „Już od początku świata, przy mamie musi być tata”. A my dodamy, ze przy dziecku musi być tata i śpiewamy „Podaj rękę tato, już na dworze ciemno, a ja się nie boję, bo Ty jesteś ze mną”.

By uczcić święto Mamy i Taty i wyrazić wdzięczność za ich miłość, trud i poświęcenie, wszystkie grupy przygotowały dla Rodziców krótkie występy.

Grupa MISIE złożyła Mamom życzenia i pięknie dla nich zatańczyła. SÓWKI w humorystyczny sposób przestawiły scenki rodzajowe, w których z przymrużeniem oka, opisały codzienne relacje pomiędzy młodym i starszym pokoleniem. Chłopcy z tej grupy popisali się tańcem dla Mamy, w którym wcielili się w małych mężczyzn w twarzowych kapeluszach. grupa KRASNOLUDKI zastanawiała się nad tym „Do czego służy tata?”
i podkreśliła najwspanialsze atuty głowy rodziny, ogłaszając Tatę ‘złotą rączką” i „rodzinnym bohaterem”.

Oprócz programu artystycznego dzieci, z pomocą nauczycieli, wykonały dla Rodziców upominki, którymi są piękne zegary.

Życzymy, by odmierzały one Mamie i Tacie szczęśliwy czas, szczególnie ten spędzony w rodzinnym gronie. Niech będzie to czas radości i dumy z bycia rodzicem, a piękne chwile przejawiają się nieustannie w drobnych, codziennych radościach.