Czerwiec w naszym przedszkolu

Dodano: sobota, 15 lipca 2017

Nie do wiary! To już ostatni miesiąc roku szkolnego. Jak szybko minął ten czas. Czerwiec, bardzo lubiany rzecz jasna przez dzieci (Dzień Dziecka!!!) obfitował w wyjątkową ilość atrakcji.

01. 06. W Dniu Dziecka szaleliśmy na dyskoteczce pod nazwą „Piżamowe party”. Strojem obowiązującym była oczywiście piżamka. Oprócz tańców odbyły się liczne konkursy.

02.06. Dziś dokazywaliśmy na „dmuchańcach” i choć było nam gorąco (słonko mocno grzało), zabawa była przednia i radosna.

07.06. W ostatnią w tym roku szkolnym muzyczną podróż zabrali nas aktorzy teatru dla dzieci „Skrzat” z Krakowa. Zaprosiliśmy Bemola i Wiolinkę na kolejne spotkanie po wakacjach.

12.06. Poważna sprawa. Odbyliśmy szkolenie z ratownikiem medycznym, który nauczył nas zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie są one łatwe, ale ta wiedza bardzo się przydaje, zwłaszcza podczas wakacyjnego wyjazdu.

14.06. Tego jeszcze nie było! Zwierzęta egzotyczne w naszym przedszkolu: ogromne pająki, robaki z Madagaskaru, gekony, afrykańskie żabki, a nawet najprawdziwszy wąż!!! Dobrze, że ci Goście przebywali w swoich zamkniętych domkach, bo choć ciekawi i ładni – lepiej oglądać ich przez szybkę!!!

22. 06. Ciąg dalszy spotkań ze zwierzątkami. Tym razem to my pojechaliśmy w odwiedziny do mini zoo
w Inwałdzie. Podróż odbywała się najpierw autokarem, a później kolejką, która dowiozła nas do celu. Oprócz oglądania mieszkańców mini zoo, bawiliśmy się na placu zabaw, a dodatkowo każdy z nas odbył rundkę na koniu. Po tych atrakcjach bułki z serem smakowały nam wyśmienicie, Szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas obiadek.

23.06. To już koniec roku szkolnego, pożegnania naszedł czas. I ze starszakami, i z kolegami, koleżankami, Paniami, zabawkami. Było bardzo uroczyście i pięknie, ale też trochę smutno – jak to przy pożegnaniach. Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji, rozdała nam piękne książeczki, pamiątkowe zdjęcia i wakacyjne saszetki na drobiazgi.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!!